Poľnohospodárske družstvo Vlára Nemšová

V ponuke družstva môžete nájsť biele či ochutené jogurty, údené a neúdené parenice a zrejúci syr. Všetky vyrobené zo 100%-ného ovčieho mlieka.

Každá krajina má svoje tradičné charakteristiky. Švajčiarsko čokoládu, Holandsko tulipány, Brazília karneval a Slovensko salaše s ovcami. Už od stredoveku sú ovce typickým slovenským dobytkom a výrobky z ovčieho mlieka boli tradičnou súčasťou jedálničkov našich starých rodičov. Vedeli, čo je vhodné a potrebné – ovčie mlieko totiž obsahuje viac vitamínov, minerálov, bielkovín a aj vápnika ako kravské mlieko.

Preto si zákazníci môžu pochutnať aj na kvalitných mliečnych výrobkoch z poľnohospodárskeho družstva Vlára Nemšová. Družstvo pozostáva z troch fariem – v Nemšovej, Hornom Srní a v obci Kľúčové. Na chov oviec francúzskeho mliečneho plemena Lacaune sa zameriava farma v obci Horné Srnie. Podojené ovčie mlieko nepasterizujú, pri spracovaní ho zohrievajú na minimálnu nutnú teplotu tak, aby čo najmenej narušili jeho pôvodné fyzikálne, chemické a biologické vlastnosti, ktoré sú zárukou kvality a výživnosti. Družstvo denne vyprodukuje až 700 litrov ovčieho mlieka, čo svedčí nielen o bohatosti statkov, ale aj o poctivej starostlivosti o ne. Výsledkom nie je iba zdravé mliečko, ale aj vlastné ovčie syry, bryndza a jogurty.

V ponuke družstva môžete nájsť biele či ochutené jogurty, údené a neúdené parenice a zrejúci syr. Všetky vyrobené zo 100%-ného ovčieho mlieka.

 

Novinka

Nemšovský zrejúci syr 200 g

Vďaka jedinečnému zloženiu zo 100%-ného ovčieho mlieka si zachováva viac vitamínov, minerálov a vápnika ako napríklad kravské zrejúce syry. Nemšovský zrejúci syr zreje v ideálnych podmienkach zaručujúc tak vysokú kvalitu a plnú chuť.

viac
Novinka

Nemšovská parenica údená 100 g

Parený syr typického okrúhleho tvaru je pre Slovensko typický. O to viac, ak je vyrobený z čistého ovčieho mlieka. Doprajte si údenú ovčiu parenicu, ktorá si vás svojou chuťou doslovne podmaní.

viac
Novinka

Nemšovská parenica 100 g

Vyskúšajte lahodný parený syr s veľmi jemnou chuťou, ktorá si vás doslovne podmaní. Táto prírodná parenica je vyrobená ručne, iba z ovčieho mlieka bez akýchkoľvek prímesí.

viac
Novinka

Nemšovský jogurt ochutený 210 ml

Super hustý jogurt zo 100%-ného ovčieho mlieka sa vyznačuje sa väčším množstvom mliečnych baktérií ako bežné jogurty a acidofilné mlieka. Je obohatený o štedrú dávku šťavnatého ovocia, vďaka čomu si ho veľmi rýchlo obľúbia aj deti.

viac
Novinka

Nemšovský jogurt biely 210 ml

Vďaka jedinečnému zloženiu zo 100%-ného ovčieho mlieka zachováva všetky aktívne zložky, vyznačuje sa väčším množstvom mliečnych baktérií ako bežné jogurty a acidofilné mlieka. Je krokom k posilneniu zdravia a imunity.

viac

Odporučte nám výrobcu

Máte svojho obľúbeného lokálneho výrobcu a chcete, aby sme predávali jeho produkty v našej sieti?
Alebo ste sám výrobca kvalitných lokálnych potravín? Dajte nám o sebe vedieť.