Pavol Kňava

Sme skupina mladých ľudí, ktorá väčšinu svojho voľného času trávi v prírode. Zároveň sme sa vždy vedeli tešiť z kvalitných potravín a surovín, z ktorých sme si na spoločných akciách pripravovali tradičné jedlá, v ktorých sme hľadali nové chute.

A to už bol len krôčik k tomu, aby sa začal príbeh nášho včelárstva. Začal sa ako veľa iných príbehov. Starý otec bol včelár a on ma učil, ako sa o včely s láskou starať. Dal mi silný základ pre to, aby som vedel založiť malú včelnicu. Z malej včelnice sa dnes stala menšia farma s približne 80 úľmi. Je to práca na plný úväzok. Našim včelám dávame to najlepšie zo seba a oni nám to vždy vrátia v kvalitnej znáške medu. Veľmi pozorne vyberáme miesta pre znášku medu. Snažíme sa nielen o to, aby donesený med bol jednodruhový, ale hlavne aby bol z kútov lesov a lúk ktoré nie sú dotknuté akýmkoľvek ľudským znečistením. Preto je náš med vysoko kvalitný bez akýchkoľvek prísad či úprav. Med taký, ako ho vyrobila sama matka príroda.

MED agát biely – Pavol Kňava

Agátové háje okolo Dudiniec na južnom Slovensku sú na jar domovom našich včiel. Agátový med je jedným z prvých jarných medov. Farebnosťou je najjasnejší, od takmer bezfarebnej až po jemne žltú a má jedinečné vlastnosti.

viac

Odporučte nám výrobcu

Máte svojho obľúbeného lokálneho výrobcu a chcete, aby sme predávali jeho produkty v našej sieti?
Alebo ste sám výrobca kvalitných lokálnych potravín? Dajte nám o sebe vedieť.