Limbavin

Vinárstvo Limbavin bolo založené v dedinke s vinárskou tradíciou. Výroba vína v tomto vinárstve je charakteristická maximálnym dôrazom na kvalitu, autentickosť a malokarpatský charakter.

Vinárstvo Limbavin bolo založené v roku 1998 dvomi bratmi, Ladislavom a Jaroslavom Pučekom so sídlom v Limbachu, dedinke s vinárskou tradíciou.Ich vinársky štýl vychádza z dlhoročnej rodinnej tradície pestovania viniča a výroby vina. Tato tradícia bola prenesená z otca na synov, kedy otec Ladislav Puček oboch chlapcov zasvätil do tajov tohto krásneho sveta vína. Hlavným krédom vinárstva je vyrábať najkvalitnejšie vína z Malokarpatskej oblasti, nadviazať na dlhoročnú tradíciu pestovania hrozna a výroby vina v Limbachu.

Prvotriedna poloha, zloženie pôdy, a vhodná mikroklíma vinohradov je základným predpokladom na dopestovanie vysokokvalitného hrozna. V kombinácií s nízkym zaťažením a šetrným spôsobom obrábania sa dosahuje pravidelne vysoká cukornatosť hrozna s ideálnym ph.Výroba vína v tomto vinárstve je charakteristická maximálnym dôrazom na kvalitu, autentickosť a malokarpatský charakter. Výroba bieleho vína je zameraná na sviežosť, chuť ovocia a nižší podiel alkoholu. Zreje pod stálou kontrolou teploty riadenou softwarom v antikorových nádobách. Výroba červených vín je výnimočná tým, že vína nie sú filtrované. Aj preto je prioritou úplné odbúranie kyseliny jablčnej. Následne je víno stočené do barrique sudov, kde nastáva ležanie minimálne po dobu jedného roka. Počas tejto doby prebehne prirodzeným spôsobom mikrooxidácia.

Samozrejmosťou je fľašovanie bez použitia akýchkoľvek prídavkov na stabilizáciu a vylepšenie chuti vína.

Novinka

Silvaner 2015 – Limbavin

Pôvod hrozna: Male Karpaty – Limbach Alkohol: 12,5% Zbytkový cukor: 1,9g Celkové Kyseliny: 6,3g Jedinečná kupáž troch typických limbaššských odrôd Silvánske Zelené, Veltlínske Zelené a Rizling Vlašský. Víno sýtej zlatistej farby s vyzretou extraktívnou bylinno-korenistou vôňou s minerálnym nádychom. V chuti je víno plné, hlboké, olejovité s dobrou štruktúrou. Dochuť vína je čistá a dlhotrvajúca s jemným slaným záverom.

viac
Novinka

Svätovavrinecké Rosé 2015 – Limbavin

Pôvod hrozna: Male Karpaty – Limbach- vinohrad Sahara Alkohol: 12,5% Zbytkový cukor: 3,5g Celkové Kyseliny: 6,8g Svätovavrinecké príťažlivej rúžovej farby a príjemnej ovocnej vônepripomína maliny. V chuti je víno jemné, vyvážené, mimoriadne svieže a šťavnaté. Nízky alkohol a minimálny obsah cukru je doplnený sviežou kyselinkou. Podávať vždy dobre vychladené.

viac

Odporučte nám výrobcu

Máte svojho obľúbeného lokálneho výrobcu a chcete, aby sme predávali jeho produkty v našej sieti?
Alebo ste sám výrobca kvalitných lokálnych potravín? Dajte nám o sebe vedieť.