Gazdovia.sk

Slovo gazda symbolizuje poctivú a tradičnú prácu. Slovo via je v preklade cesta a znázorňuje cestu od gazdov až na stôl u vás doma. Dodatok „.sk“ podčiarkuje, že ponuka je rýdzo slovenská, a zároveň súčasná. To je spoločnosť gazdovia.sk.

Gazdovia je spoločenstvo gazdov a gazdiniek, ktorí sami doma vyrobia, dopestujú či vytvoria kvalitné domáce produkty, a to priamo na svojich gazdovských dvoroch.

Pôvodnou myšlienkou spoločnosti bolo vyjsť v ústrety ľuďom v mestách, aby si mohli dopriať rovnako kvalitné domáce produkty ako ľudia na vidieku, ktorí dobre poznajú rozdiel medzi potravinami z hypermarketov a domácimi potravinami. Cieľom je tiež podpora slovenských gazdov, aby mali dostatok času a energie venovať sa svojej výrobe alebo chovu.

Spoločnosť Gazdovia postupne zriadila výrobu orientovanú na spracovanie ovocia a zeleniny a výrobu domácich cestovín, postavenú na tradičných postupoch a receptúrach, avšak s ohľadom na zdravú výživu. Výrobný proces je založený na ručnej výrobe, ktorá sa začína čistením ovocia a končí lepením etikiet. Prvotné suroviny, z ktorých vyrába spoločnosť svoje produkty, pochádzajú od gazdov, ktorí pestujú suroviny tradičnými postupmi.

Domáca cvikla – Gazdovia

Domáca cvikla je do tradičného sladkokyslého nálevu s octom, rascou a soľou, na jemno strúhaná ručne.

viac

Domáce cestoviny – Gazdovia

Domáce cestoviny od Gazdov sú vyrábané zo strukovinových múk. Preto výrobok neobsahuje glutén a je vhodný aj pre celiatikov.

viac

Domáci lekvár – Gazdovia

Domáci lekvár od Gazdov je vyrábaný odparovaním vody z ovocia. Tento výrobný proces je považovaný za jeden z najtradičnejších, keďže v priemere sa lekvár varí viac ako 6 hodín. Aj preto je konzistencia a chuť nášho domáceho lekváru nezameniteľná.

viac

Odporučte nám výrobcu

Máte svojho obľúbeného lokálneho výrobcu a chcete, aby sme predávali jeho produkty v našej sieti?
Alebo ste sám výrobca kvalitných lokálnych potravín? Dajte nám o sebe vedieť.